Bergen filmi ne zamana vizyona girecek? Bergen kimdir?

Bergen filmi ne zamana vizyona girecek? Bergen kimdir?

Arabesk müziğinin bir döneme damga vuran isimlerinden Bergen'in acılı hayat hikayesini konu edinecek olan filmin vizyon tarihi netleşti. Bergen karakterini Fi-Çi dizisi ve Alice Müzkali ile ses getiren Serenay Sarıkaya canlandıracak. Bergen filmi ne zamana vizyona girecek?

'Acıların kadını' olarak bilinen Bergen'in hayatını anlatacak olan filmle ilgili yeni ayrıntılar gelmeye devam ediyor. Bir süredir Serenay Sarıkaya’nın başrolüne hayat vereceği konuşulan filmin vizyon tarihi de belli oldu.

Evliliği boyunca şiddete maruz kalan ve eşi tarafından kurşunlanarak öldürülen Bergen'in öyküsünü anlatacak film 27 Kasım 2020 tarihinden itibaren seyirciyle buluşması planlanıyor.

BERGEN KİMDİR?

Acıların Kadını ve Arabeskin Kraliçesi isimleriyle bilinen Bergen, 15 Temmuz 1958 tarihinde dünyaya geldi. Asıl adı Belgin’di. İlkokulu bitirir bitirmez  birincilikle konservatuvara girdi. Bir türlü ısınamadığı okulu bıraktı, sahneye çıkmaya karar verdi. Yaşını büyüttükten sonra Norveç’in Bergen şehrinden esinlendi ve kendisine bu ismi taktı. 

31 Ekim 1982'de kocası tarafından yüzüne atılan kezzap sonucu iki gözünü de kaybetti, daha sonra sol gözü görme yetisi kazandı ve sağ gözünün hasarı yüzünden saçlarını sağ gözünün üzerine atmasıyla, bazense güneş gözlüğüyle olan imajıyla akıllarda kaldı. 1986'da yayınladığı üçüncü stüdyo albümü "Acıların Kadını"nı albümü ve kendi hayat hikayesini anlatan albümle aynı adlı filmde oynamasının ardından "Acıların Kadını" olarak anılmaya başladı. Sanat yaşamı boyunca Sen Affetsen Ben Affetmem, Kader Diyemezsin, Benim İçin Üzülme, Elimde Duran Fotoğrafın, Neden Dönmesin? gibi pek çok şarkı bıraktı.

14 Ağustos 1989'u 15 Ağustos'a bağlayan gece, annesiyle bir başka şehre giderken eski eşi Halis tarafından silahla vurularak öldürüldü. 


 

Paylaş